Webinar: Van crisis naar beweging: Therapie en corona - 27.01.2021

Thema: Van crisis naar beweging: Therapie en corona

Sprekers: Dr. Zeno Van Duppen (Psychiater Klipp en filosoof) en Karolien Meyers (psychologe, psychotherapeute Klipp)

De coronacrisis heeft een ongekende impact gehad op het therapeutisch proces van onze patiënten en op het therapeutisch kader van onze afdeling (KLIPP, UPC KU Leuven).

In het eerste deel van deze webinar proberen we te bespreken welke impact deze crisis heeft op onze afdeling en de werking ervan. Heeft deze crisis, als uitzonderingstoestand, iets getoond over het therapeutisch kader dat anders mogelijk verborgen zou zijn gebleven? We exploreren hiervoor eerst de eigenlijke impact van de crisis aan de hand van drie thematische bewegingen (à la guerre comme à la guerre!, perpetuum mobile en linking tensions) die zich tijdens de eerste maanden ontwikkelden. Vervolgens stellen we verrassend genoeg vast dat er ondanks een massale ontbinding van het kader toch een therapeutisch proces op gang komt. We concluderen dat een kader niet enkel een constant niet-proces is (José Bleger), maar dat er ook een vitaliserend en vitaal deel is, dat de crisis kon overleven. We gaan op dit vitale deel van het kader in aan de hand van de filosofie van Gilles Deleuze en suggereren dat we dit vitale en vitaliserende deel van het kader kunnen begrijpen als een denken – een belichaamd en gedeeld denken.

In het tweede deel gaan we in dialoog met elkaar om te exploreren of deze visie op het kader zich ook voorbij de grenzen van onze afdeling manifesteert en mogelijks een rol speelt in andere psychotherapeutische situaties.

Voor artsen: accreditatie psychiatrie werd aangevraagd.

 

evenement eigenschappen

Startdatum 27-01-2021 20:00
Einddatum 27-01-2021 21:30
Start van de inschrijvingen 29-12-2020
Ingeschreven 56
Aantal plaatsen 41
Prijs per persoon €20.00
Attachment Uitnodiging 27.01.2021.pdf

Op VVPT.BE gebruiken wij cookies om jouw ervaring op onze website te verbeteren. We gebruiken ook analytische cookies voor onze bezoekersstatistieken. Als je doorklikt ga je akkoord met het plaatsen van de cookies.